Remont domu a kontener na odpady budowlane - jak uprościć cały proces?
Prowadzenie prac przy remoncie lub modernizacji budynku oznacza konieczność demontażu części elementów. Zwykle chodzi tu o wyburzanie części ścian, wycinanie w nich większych otworów bądź skuwanie wylewek lub tynków, a także pozbywanie się starych okładzin ceramicznych albo posadzek. Wiąże się to z powstawaniem sporych ilości gruzu oraz innych pozostałości, dochodzą do nich również resztki niezużytych materiałów – zaschnięte zaprawy, kleje czy części niepotrzebnych bloczków, cegieł albo kafelków. Ponieważ wszystkie tego rodzaju substancje muszą zostać odpowiednio zagospodarowane, konieczna będzie współpraca z firmą specjalizującą się w odbiorze odpadów budowlanych. W Krakowie usługi tego rodzaju wykonuje Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kontener. Przekonajmy się, jak wygląda proces zamawiania kontenera i sprawdźmy, jak go wybrać.
Jak zamówić kontener?
Kontener na odpady budowlane można zamówić w firmie, która ma pozwolenie na prowadzenie ich zbiórki. Po skontaktowaniu się z jej przedstawicielem w umówionym terminie w miejscu wskazanym przez zleceniodawcę podstawiany jest pojemnik o odpowiedniej pojemności. Po upłynięciu umówionego czasu albo po zgłoszeniu jego zapełnienia jest on odbierany, a zawartość przekazywana do utylizacji – recyklingu lub jeżeli jest on niemożliwy do składowania.
Czym kierować się przy wyborze kontenera?
Kontenery są oferowane w różnych pojemnościach, ich rodzaj należy więc dopasować do skali i typu prowadzonych prac. Zależnie od sytuacji w grę mogą wchodzić zarówno najmniejsze pojemniki mieszczące niewiele ponad metr sześcienny odpadów, jak i największe, do których można załadować nawet kilkadziesiąt metrów sześciennych gruzu i innych pozostałości. Z tego powodu przed złożeniem zlecenia warto upewnić się u wykonawcy prac, jaki rodzaj kontenera będzie potrzebny w danym wypadku.